Funkcjonariusze Posterunku Policji w Cedyni zatrzymali ukrywającego się od soboty 17 marca mężczyznę, mieszkańca gminy Moryń, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uszkodził policyjny radiowóz.


- Mężczyzna jest w rękach policji, a czynności wyjaśniające z jego udziałem nadal trwają, jednak dla dobra postępowania nie udzielamy żadnych szczegółowych informacji dotyczących zdarzenia z udziałem zatrzymanego 35-latka - wyjaśnia Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Gryfinie asp.szt. Grzegorz Klimek.

Według niepotwierdzonych informacji mężczyzna został namierzony przez funkcjonariuszy cedyńskiego Posterunku Policji koło dyskontu Dino w Cedyni. Jednak zatrzymanie mieszkańca gminy Moryń miało miejsce na tzw. Sójczym Wzgórzu. W trakcie prowadzenia dalszych czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że 35-latek jest pod wpływem alkoholu.

Nie wykluczone że mężczyźnie zostaną postawione zarzuty z art. 178 b Kodeksu karnego, który brzmi: Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czytaj także:
Yeti uszkodzone! Trwają poszukiwania przestępcy