Natalia Kucharska to chojeński lider Szlachetnej Paczki. Bez wahania zakasała rękawy do pracy i w przeciągu kilkunastu dni udało jej się stworzyć ośmioosobowy zespół za sprawą którego, kilkadziesiąt rodzin z Chojny i okolic otrzyma szansę na radosne Święta Bożego Narodzenia oraz uśmiech spowodowany dobrocią innych.


Rusza coroczna akcja Szlachetnej Paczki, której chojeńskim liderem została Natalia Kucharska.
- Napisałam sms-a i w ciągu kilku minut dostałam odpowiedź od Natalii - mówi koordynator regionalny Szlachetnej Paczki Justyna Brodzińska. - Po kilkunastominutowej rozmowie wiedziałam, że ta szalona i pełna pozytywnej energii dziewczyna dokona czegoś wielkiego - tłumaczy Brodzińska.
Natalia Kucharska w tym roku po raz pierwszy dołączyła do Szlachetnej Paczki. Jak mówi, w ciągu tygodnia udało jej się zebrać podstawę zespołu gotowego i zdeterminowanego do pracy.
- Zaczęło się od rozmowy z koleżanką, a już po chwili we dwie szukałyśmy kolejnych kandydatów - wyjaśnia Kucharska.
Teraz chojeński zespół liczy osiem osób, jednak każda kolejna kandydatura osoby gotowej i chętnej do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest dla nich bardzo ważna. 
- Super W, bo tak nazywani są wolontariusze Szlachetnej Paczki swoją kandydaturę w akcji mogą zgłaszać na stronie www.superw.pl - tłumaczy Natalia.
Liderka nie ukrywa, że ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom i dzieciom będą mogli pomóc w nadchodzącej edycji programu.
- Rodzin do odwiedzenia mamy sporo, dlatego pracy do podzielenia na wszystkich na pewno nie zabraknie - wyjaśnia.
Do akcji Szlachetnej Paczki przyłączyli się już: Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie, Zespół Szkół w Cedyni wraz z Przedszkolakami, Szkoła Podstawowa w Krzywinie, Gminne Przedszkole w Widuchowej oraz Zespół Szkół w Widuchowej, w którym to 28 października odbędzie się wielka zabawa wraz ze zbiórką darów.
Finał Szlachetnej Paczki już w grudniu. Sama liderka ma wielką nadzieję, że wszystko się uda i wraz z zespołem będzie mogła powiedzieć "było warto".