W dniu 21.11.2018 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponował zastęp z naszej jednostki na drogę wojewódzką nr 125 w pobliże miejscowości Klępicz, gdzie doszło do rozlania się substancji ropopochodnej na jezdnię.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono że na odcinku Klępicz w stronę Orzechowa doszło do rozlania substancji w postaci paliwa. Świadkowe zdarzenia przekazali nam informacje ze jeden z ciągników siodłowych wyjeżdżając z posesji zawadził zbiornikiem paliwa o wystający kamień w wyniku czego doszło do rozszczelnienia się zbiornika co w konsekwencji przyniosło szeroką na ponad metr, rozciągającą się na około trzech kilometrów plamę na jezdni. Kierowca ciężarówki nie zauważył tego zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i w pierweszej kolejności na posypaniu sorbentem wszystkich zakrętów, następnie po zdobyciu dodatkowych środków od zarządcy drogi posypano plamę na całej jej długości.

W działaniach brały udział dwa zastępy z naszej jednostki oraz policja. Utrudnienia na drodze trwały od godziny 13 do 17.