Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnie zatrzymali poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Dzięki sprawnej współpracy z zaprzyjaźnioną niemiecka jednostką policji, szybko ustalono, że pojazd, którym kierował, został skradziony na terenie Niemiec z posesji, gdzie miało miejsce również włamanie. 31-latek przed trafieniem do zakładu karnego usłyszał w sumie cztery zarzuty, za które wkrótce zostanie rozliczony przez sąd.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnie prowadząc poszukiwania za 31-letnim mieszkańcem Gryfina, ustalili jego prawdopodobne miejsce pobytu. Gryfinianin poszukiwany była aż trzema listami gończymi wystawionymi przez różne sądy. Na ich podstawie w przypadku zatrzymania mężczyzna miał trafić do zakładu karnego w celu odbycia kar pozbawienia wolności.

Gdy policjanci pojechali w ustalone miejsce zauważyli poszukiwanego jak kieruje dostawczym vw T4. W pojeździe znajdowali się dwaj inni mężczyźni. W trakcie zatrzymania ściganego  okazało się, że jest on nietrzeźwy i że posiada przy sobie dowód tożsamości innej osoby, która zgłosiła wcześniej zagubienie dokumentu. Dodatkowo w pojeździe znajdowała się biżuteria niewiadomego pochodzenia. Cała trójka została zatrzymana, a pojazd oraz biżuteria  zabezpieczone.

Policjanci chcąc wyjaśnić pochodzenie samochodu ustali, że posiadał on polskie tablice rejestracyjne pochodzące od innego pojazdu. Podejrzewając, że samochód mógł zostać skradziony w Niemczech, skontaktowali się  policjantami z pobliskiej jednostki w Schwedt. W trakcie rozmowy ustalono, że  vw T4 został skradziony z terenu posesji, do której w tym samym czasie  włamano się. Sprawcy ukradli m.in. biżuterię, którą znaleziono w samochodzie przy zatrzymaniu poszukiwanego.

Materiał dowodowy, zebrany przez policjantów z KP w Chojnie pozwolił na przedstawienie ściganemu 31-latkowi kilka zarzutów tj.  kradzieży poprzez włamanie do samochodu, włamania z kradzieżą do mieszkania oraz przywłaszczenia i przerobienia dokumentu tożsamości i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.