Ponad 220 skontrolowanych kierowców - to wynik środowej akcji policjantów ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Myśliborzu. Od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze na najruchliwszych drogach powiatu Myśliborskiego kontrolowali trzeźwość kierujących. Podczas działań mundurowi ujawnili 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu bądź pod wpływem podobnie działającego środka.

W ubiegłą środę, policjanci myśliborskiej drogówki na terenie powiatu myśliborskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Akcja ta skierowana była głównie wobec użytkowników naszych dróg, poruszającym się na tzw. ,,podwójnym gazie".  Na głównych drogach powiatu,  pojawili się funkcjonariusze z urządzeniami do szybkiego sprawdzania stanu trzeźwości kierujących. Tak zwane szybkie badania pozwalają sprawdzić stan dużej liczby kierowców w bardzo krótkim czasie, nie powodując utrudnień w ruchu drogowych. Policjanci przez kilka godzin sprawdzili stan trzeźwości ponad 220 kierowców.

 Pomimo licznych apeli i tak zdarzają się kierowcy, którzy po alkoholu siadają za kierownicą. Podczas prowadzonych działań, policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się kierować samochodem pod działaniem alkoholu.

Kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed Sądem.

Ponownie zwracamy się z apelem o rozsądek i rozwagę za kierownicą! Każda osoba, która wsiada za „kółko” będąc pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.