Mieszkańcy domów znajdujących się przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej od dłuższego czasu skarżą się na stan drogi prowadzącej do ich mieszkań. Jak udało nam się ustalić w przyszłym roku ma się to zmienić.


Napisał do nas pan Marek, który od roku jest szczęśliwym posiadaczem własnego „m” na barlineckim Górnym Tarasie. Wszystko byłoby wspaniałe, gdyby nie codzienne problemy z dojazdem do wymarzonego mieszkania.

- Miejsce do mieszkania jest dobre, jako lokatorzy mamy tu spokój i cisze. Wspólnota zbudowała parking pod blokiem. Ale zanim dojedziemy do miejsca swojego zamieszkania, musimy przezywać codziennie to samo. Jazda po wertepach albo w kurzu w suche pory, albo w błocie podczas deszczów. Cała ulica Curie-Skłodowskiej jest w średnim stanie – informuje tracący cierpliwość pan Marek.

Dołączone do wiadomości zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Nikt nie chciałby codziennie pokonywać takiej drogi i wydawać raz po raz pieniędzy na mycie samochodu. Głosy mieszkańców nie pozostały bez uwagi gminnych urzędników. Z naszych ustaleń wynika, że gmina planuje w przyszłym roku całkowicie odmienić oblicze zapomnianej, zdawałoby się, ulicy.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z uciążliwości mieszkania przy takiej ulicy. Mamy już plany i projekty dotyczące modernizacji ulicy Curie-Skłodowskiej oraz Marii Konopnickiej. W tej chwili aktualizujemy je, ponieważ w ostatnich latach powstało tam wiele nowych inwestycji. W przyszłym roku obie ulice powinny zostać położone. Nawierzchnia drogi będzie bitummiczna lub z kostki brukowej. Nie zapominamy również o pieszych i z myślą o nich przy obu ulicach powstaną również chodniki – deklaruje Eugeniusz Dmytruszewski z Referatu Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Urzędu Gminy w Barlinku.

Powstanie nowa i trwała nawierzchnia, a mieszkańcy w końcu będą mogli odpocząć od unoszącego się w powietrzu gęstego kurzu. Słowa pana Dmytruszewskiego potwierdza również Krzysztof Paszek, zastępca burmistrza gminy Barlinek.

- Modernizacja tej ulicy jest umieszczona w naszych długoletnich planach finansowych. Innym zadaniem jest również oświetlenie tej ulicy, które powinno być zrealizowane w tym samym terminie – informuje Krzysztof Paszek.