Już ponad 13 tysięcy osób wsparło internetową zbiórkę pieniędzy na leczenie zwierząt, które 30 marca br. zostały odebrane z pseudohodowli w Starym Czarnowie w pow. gryfińskim. Interwencję w gospodarstwie, gdzie w koszmarnych warunkach przebywała ponad setka zwierzęta, w asyście policji i lekarza weterynarii podjęli pracownicy Stowarzyszenia "Pogotowie dla Zwierząt".


Kwota 220 tysięcy złotych, którą udało się do tej pory zebrać poprzez internetową zbiórkę przeznaczona zostanie na ratowanie życia i zdrowia 120 zwierząt z gospodarstwa w Starym Czarnowie. Zebrane środki finansowe zagospodarowane zostaną przede wszystkim m.in. na leczenie weterynaryjne skrajnie zaniedbanych psów. Reszta pieniędzy przeznaczona zostanie na ich transport oraz na hotele dla psów, by tam mogły szukać pilnie nowych domów.

Sprawą pseudohodowli w Starym Czarnowie zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.

Z posesji w Starym Czarnowie odebranych zostało około setka psów, dziewięć koni, sześć krów, siedemnaście świń oraz dwa koty.

Obecnie zbiórkę funduszy na leczenie odebranych zwierząt wsparło ponad 13 tys. internautów. Kwota jaką dotychczas uzbierano to ponad 220 tysięcy złotych i suma ta stale rośnie. 

Czytaj także:
Fabryka Psów w Ośrodku Zdrowia? [ZDJĘCIA] [VIDEO]
Fabryka psów! [UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA]