Już od kilku dni trwają prace związane z przebudową ciągu kanalizacyjnego w miejscowości Gryfino. Ze względu na prowadzone prace na ulicy Łużyckiej wprowadzono ruch wahadłowy.

Rozpoczęły się zaplanowane na najbliższe lata prace związane z przebudową ulicy Łużyckiej w Gryfinie (DK nr 31) wraz z jej uzbrojeniem podziemnym. Na zlecenie Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) – właściciela idącego obecnie pod jezdnią ciepłociągu przebudowywana jest kanalizacja deszczowa na odcinkach kolidujących z nowym przebiegiem ciepłociągu, który docelowo znajdzie się obok jezdni. Zakres robót obejmuje odcinek o długości 600 metrów, który zaczyna się od przystanku autobusowego przy Szkole Podstawowej nr 1, a kończy przed Zespołem Szkół Specjalnych. Roboty są prowadzone na pododcinkach o długości około 100 metrów, na takiej długości jest również wprowadzany ruch wahadłowy.
Sukcesywnie w miarę postępu prac rejon w którym obowiązuje ruch wahadłowy będzie się zmieniał. Utrudnienia potrwają przynajmniej do końca lipca tego roku.