Trwa akcja funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chojnie w okolicach miejscowości Nawodna. Poszukiwani to kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Golf oraz pasażerka, którzy po nie zatrzymali się do rutynowej kontroli drogowej. Policja natychmiast rozpoczęła pościg za pojazdem.


Akcja rozpoczęła się we wtorek 17 kwietnia po godzinie 8.00.

- Patrol z Komisariatu Policji w Chojnie próbował zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy na gorzowskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu nie wykonał poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji i zaczął uciekać - relacjonuje w rozmowie z naszym redaktorem asp. szt. Marcin Karpierz,  rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Według informacji przekazanych nam przez rzecznika, pojazd kierował się w stronę miejscowości Nawodna, następnie wjechał w jedną z leśnych dróg, utknął i został porzucony przez kierowce i pasażerkę. Kobieta i mężczyzna rozpoczęli ucieczkę w kierunku lasu.

- Akcja policji cały czas trwa. Obecnie na miejscu chojeńskich funkcjonariuszy policji wspiera przewodnik w raz z psem tropiącym z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie - wyjaśnia asp. szt. Marcin Karpierz.

Jednocześnie trwa ustalanie do kogo należy pojazd, który został porzucony. Nie wykluczone, że na miejsce zdarzenia skierowany zostanie również technik policyjny, w celu zabezpieczenia śladów.

Pościg nadal trwa. O całej sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco.