Za nami oficjalne rozpoczęcie 25. – jubileuszowej – edycji Pol’and’Rock Festival. To długo wyczekiwany czas pełen niepowtarzalnej atmosfery podczas koncertów na pięciu scenach muzycznych, wartościowych spotkań na ASP i mnóstwa emocjonujących chwil.
Rozpoczęcie festiwalu/ fot. Dominik Malik
- To jest mój kawałek ziemi, o który będę dbał i szanował. To jest mój dom, w którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń. Tak mi dopomóż rock'n'roll! – wykrzyczał z Dużej Sceny Jurek Owsiak, a wtórowali mu, z rękoma położonymi na sercach, zgromadzeni festiwalowicze. Jak co roku, o godzinie 15.00 usłyszeliśmy charakterystyczny gwizdek – sygnał do rozpoczęcia Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Po chwili nastała dawno zapowiedziana niespodzianka przygotowana przez firmę Red Bull  – symboliczny przelot samolotów nad kostrzyńskim polem. 
Przelot samolotów/ fot. Stanisław Wadas
Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia nie mogło zabraknąć jednego z symboli Festiwalu, czyli słoneczników, które w Żarach (gdzie odbywały się pierwsze edycje Festiwalu) rosły na festiwalowym polu i stały się jego elementem charakterystycznym. Na chwilę przed rozpoczęciem rozdano ich 10 000 sztuk – dzięki nim przestrzeń pod Dużą Sceną na chwilę stała się wspomnieniem dawnych lat.

Dużą Scenę otworzył koncert Ziggy’ego Marleya, najstarszego i najsłynniejszego syna Boba Marleya. Ponadto, jak co roku podczas Festiwalu, upamiętniono powstańców walczących i poległych podczas Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 Poland’and’Rock Festival zatrzymał się na minutę ciszy. 

Godzina "W"/ fot. Damian Mekal
W czasie I dnia Pol'and'Rock Festival miała miejsce pierwsza konferencja prasowa. Zobacz, o czym rozmawialiśmy: 
Codziennie znajdziesz więcej informacji w newsroomie Pol'and'Rock Festival – zachęcamy do odwiedzania!
Chcesz dowiedzieć się więcej o akcji „Hejt mi nie gra”? 
 
 
 
Przed nami intensywny wieczór pełen koncertów i dwa kolejne dni pełne wrażeń!