Ruszyły zapisy na pieszy rajd pn. TRIP411. Trasa marszu liczyć będzie 21 km i wieść przez nieczynny odcinek linii kolejowej Godków-Siekierki.


TRIP411 to pieszy rajd byłą linią kolejową na odcinku Godków-Siekierki. Swoją nazwą nawiązuje do nr linii kolejowej nr 411, która funkcjonowała na tym odcinku do 1991 r. Aktualnie na trasie po byłej linii kolejowej 411 prowadzony jest proces przygotowania budowy - drogi rowerowej R20 – Trasa Pojezierzy na odcinku Siekierki-Trzcińsko i dalej w kierunku Pojezierza Drawskiego.

Celem TRIP411 jest zapoznanie z przebiegiem przyszłej drogi rowerowej Trasa Pojezierzy (R20), przedstawienie bezpieczeństwa projektowanych dróg rowerowych, popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej, jak również poznanie walorów przyrody okolic Chojny, Morynia, Cedyni.

Ważnymi czynnikiem do wzięcia udziału w rajdzie jest aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz niezapomniana przygoda związana z zadaniami, które maszerujący uczestnicy napotkają na trasie wraz z przystankami w Przyjezierzu oraz Starym Objezierzu.

Zapisy na TRIP411 odbywają się tylko drogą elektroniczną przez stronę internetową www.elektronicznezapisy.pl i potrwają do 24 listopada 2017 r. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

TRIP411 odbędzie się 25 listopada 2017 r. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 10.15 - zbiórka stacja PKP Godków w godz. 9.30 – 10.00.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na Facebook/RAJD Pieszy Trip411