Pod koniec ur. na terenie Niemiec dokonano kradzieży spektralnego tomografu komputerowego wraz z zestawem komputerowym o łącznej wartości 112 tys. złotych. Sprzęt po kilku miesiącach wystawiono na sprzedaż w internecie, a dochodzenie w tej sprawie doprowadziło śledczych do 46-letniego mieszkańca powiatu choszczeńskeigo.


Skradziony sprzęt medyczny wystawiony został na sprzedaż na jednym z portali ogłoszeniowych 19 lipca 2018 roku. Policjanci ustalili adres sprzedawcy, którym okazał się mieszkaniec powiatu choszczeńskiego. W trakcie przeszukania mieszkania 46-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli utracone mienie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna kupił trefny tomograf na giełdzie za 20 tys. zł, po czym wystawił go na sprzedaż za 45 tys. zł licząc na szybki zysk. 46-latek nie spodziewał się jednak, że do jego drzwi zamiast kupca zapuka policja.

Postępowanie prowadzone jest przez policjantów z KPP w Zawierciu, którzy wyjaśniają wszelkie okoliczności wejścia w posiadanie skradzionego mienia przez mieszkańca pow. choszczeńskiego.