Gryfiński podróżnik Krzysztof Chmielewski zginął w Meksyku. Ciało podróżnika zostało znalezione na dnie 200 metrowej przepaści w stanie Chiapas.


Kontakt z Krzysztofem Chmielewskim, który podróżował rowerem z Kanady do Argentyny urwał się 19 kwietnia. Tego dnia gryfinianin na swoim profilu Facebookowym zamieścił ostatnie zdjęcie.
 


Jak informuje w komunikacie Radio Zet, miejscowa prokuratura poinformowała, że przeprowadzone zostaną badania DNA zmarłego, ale ubranie oraz rzeczy znalezione przy ciele wskazują, że był to Krzysztof Chmielewski. Arturo Lievano z prokuratury powiedział agencji AP, iż uszkodzenia ciała wskazują na wypadek.

Administrator Facebookowego profilu Family Bike Chain informuje w opublikowanym pości, że gryfinianin na drodze do Argentyny został uderzony i zabity przez pojazd.

Na Facebookowym profilu Krzysztof Chmielewski - Podróżnik, najbiżsi zmarłego tragicznie mężczyzny informują o zamiarze zorganizowania zbiórki, z której pieniądze przeznaczone zostaną na sprowadzenie ciała Krzysztofa do Polski. Szczegółowe informacje na temat zbiórki mają się pojawić po weekendzie.