14 września 2019 r., jak co roku odbył się towarzyski, międzynarodowy sparing jeździecki z nagrodami w Skotnicy. Niech żałują ci, którzy nie skorzystali z oferty Gospodarstwa Agroturystycznego w Skotnicy koło Morynia i Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu. Można było wziąć udział w loterii fantowej, zorganizowanej przez członków stowarzyszenia, w mini outlecie zaopatrzyć się w sprzęt jeździecki, sympatycy Stowarzyszenia Podkowa zapewnili catering z własnoręcznie wykonanym poczęstunkiem, klientów było tak dużo, że spóźnialscy obeszli się smakiem.

Po raz 3 odbył się konkurs rzutu podkową, w którym wzięło udział 30 zawodników. Zwycięzcami zostali: Julia Tarnowska, Martyna Cewka, Mikołaj Baran .

Sparing jeździecki również miał swoich bohaterów.

W konkursie ujeżdżenia klasy E byli to:

Natalia Ibisch na koniu Kordoba

Ronia Ludwig na koniu Psotka

W klasie A

Zofia Fragstein-Niemsdorff  na koniu Ramiro

W konkursie skoków klasy mini LL los był sprawiedliwy dla licznej grupy młodych jeźdźców. Przejechali oni parkur na czysto.

Lissa Nissen na Amirze, Eryk Słowicki na Łatce, Laura Dziurba na Finezji, Lucie Hohkich na Cyranii, Ronia Ludwig na Osumi, Gina-Marii Horstman na Condorze, Lena Kwiatkowska na Pyrus Trentus, Katarzyna Kulpińska na Afifie,

Konkurs klasy LL był bardziej wymagający. Głównymi bohaterami byli:

Julia Chmiel na koniu Karsza Kama

Wiktoria Wandel na koniu Imasz

Lena Kwiatkowska na koniu Pyrus Trentus

Jarosław Kosowski na koniach Gordakos i Korandos

Lissa Nissen na koniu Amira.

Natomiast w klasie L:

Jarosław Kosowski na koniu Gordakos

Aleksandra Mądry na koniu Cedroso

Wiktoria Wandel na koniu Imasz.

Jeźdźcy reprezentowali takie kluby jak:

M.K.S. Jakoss Pyrzyce, K.J. Jeziorki Osieczna, Stajnia Karmen, QSR Oderland, K.J. Prefekt Dolsko, J.K.S. Rafi Gorzów, Ranczo Drzecin, S.K.J. Tradycja Siedlnica, oraz Stowarzyszenie Podkowa Moryń

Między konkursami odbył się pokaz woltyżerski członkiń Stowarzyszenia Podkowa, które zaprezentowały swoje umiejętności akrobatyczne na sztucznym jak i żywym koniu.

Zaprezentowała się również para Kathrin i Alex Schelchardt, w jeździe na koniach bez ogłowia. Opartej  bardzo naturalnym kontakcie konia z jeźdźcem.

Organizatorzy serdecznie dziękują przybyłym gościom, Gminie Moryń, rodzicom członków stowarzyszenia, Państwu Kathrin i Alexander Schechalrdt, członkom Stowarzyszenia Podkowa oraz wszystkim, którzy w różny sposób wsparli ich działania. Zapraszają za rok na zawody, a w ciągu roku na zajęcia, które odbywają się regularnie.