Już w przyszłym roku będzie można w Barlinku zdawać egzamin na prawo jazdy w kategoriach AM, A1, A2, A, B1 i B. Wiemy, w którym miejscu powstanie filia WORD.


Do tej pory wielu kursantów z regionu musiało wybierać pomiędzy Szczecinem, Gorzowem a Piłą jako miejscu zdawania egzaminu na prawo jazdy. Teraz się to zmieni, decyzją radnych Wojewódzkich, powstaną w zachodniopomorskim dwie filie Wojewódzkiego Ośródka Ruchu Drogowego. Od przyszłego roku będzie można zdawać egzamin w Szczecinku i Barlinku.
- Nowe ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy to przede wszystkim udogodnienie dla naszych mieszkańców. Decyzja jest oparta na rachunku ekonomicznym i nie tylko pokryje koszty funkcjonowania placówek ale również wypracuje zysk. Te pieniądze pozwolą na zwiększenie wydatków z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie w rejonie powołanych oddziałów – mówił wczoraj Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Koszt stworzenia filii WORD w Barlinku oszacowany jest na sumę 250 tys. zł.
Powiat myśliborski wyraził zgodę na udostępnienie pomieszczeń oraz placu manewrowego na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 1 w Barlinku.
W Barlinku będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy w kategoriach AM, A1, A2, A, B1 i B, pozostałe uprawienia nadal trzeba będzie zdobywać w większych WORD-ach.
Kursanci są zadowoleni z takiej decyzji, uważają, że dzięki temu łatwiej będzie uzyskać uprawnienia do kierowania samochodem osobowym ponieważ Barlinek jest mniej skomplikowany jeśli chodzi o zasady ruchu, niż duże miasta. Już teraz mówi się o tym, że w Barlinku na egzaminy będą przyjeżdżać kursanci nie tylko z okolicznych miejscowości, ale również z powiatu gryfińskiego, choszczeńskiego pyrzyckiego, ze Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie) a nawet... z Gorzowa.
Z kolei ci, którzy uprawnienia do kierowania samochodami już mają, pomysł krytykują.
- Barlinek będzie zakorkowany, zaczną tu przyjeżdżać instruktorzy z kursantami z całej okolicy, bo tu będzie łatwiej zdać i poprawić sobie statystyki – komentuje pan Marcin, nasz czytelnik i mieszkaniec Barlinka. - Z kolei pieniądze jakie będą wpływały tu do WORD-u z tytułu zdawanych egzaminów nie zostaną w Barlinku, tylko zostaną przekazane do Szczecina. Barlinek nie będzie miał z tego żadnego pożytku, może poza dwoma lub trzema dodatkowymi miejscami pracy – dodaje.