Wielkimi krokami zbliża się do nas jeden z największych w naszym województwie maratonów rowerowych. Już w niedzielę 12 czerwca w Przyjezierzu k/Morynia odbędzie się największa impreza MTB w powiecie gryfińskim.

Wszystkich miłośników zdrowego wypoczynku i sportowej rywalizacji zapraszamy do udziału w wyścigu na dystansie 18 km lub 50 km. Start wyścigu o godz. 11.00. Wcześniej, o godz. 10:00 będzie sprawowana msza św. Dystans krótszy jest przewidziany dla wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje siły i spędzić trochę czasu w gronie sympatyków kolarstwa górskiego lub też wykazać się rodzinnym zaangażowaniem i wystartować w parze rodzic/opiekun – dziecko. Dla wszystkich, którzy chcą się zmierzyć z własnymi słabościami oraz trudami trasy polecamy dystans 50 km. W zawodach, które są rozgrywane w ramach Zachodniej Ligi MTB będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja dla najlepszych zawodników i zawodniczek z powiatu gryfińskiego. Ponadto zapraszamy do udziału kibiców, szczególnie na miejscu imprezy, wśród których – podobnie jak wśród zawodników – zostaną wylosowane cenne nagrody i upominki ufundowane przez sponsorów. Ponieważ nagrodę można będzie odebrać tylko osobiście podczas losowania, dlatego należy pozostać do końca imprezy.
Liczymy także na doping kibiców podczas wyścigu w miejscowościach: Przyjezierze, Mirowo, Dolsko, Stare Objezierze, Nowe Objezierze, Żelichów.
Jednocześnie organizatorzy przepraszają za ewentualne utrudnienia w ruchu drogowym z racji tego, że trasa wyścigu w niewielkich fragmentach przebiega po drogach publicznych lub je przecina.
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie internetowej www.zlmtb.com

Patronat nad zawodami objęli:
Wojciech Konarski – Starosta Powiatu Gryfińskiego
Józef Piątek – Burmistrz Gminy Moryń
Gabriela Kotowicz – Burmistrz Gminy Cedynia
Andrzej Salwa – Burmistrz Gminy Mieszkowice

Sponsorzy główni:
ENEA, DREWEX, SGB – Bank Spółdzielczy w Chojnie

Pozostali sponsorzy i wspierający:
GOLDEN GROT, USTRONIANKA, CAPRI, KONTENER – SERWIS, SZYBKIDRUK24.PL, ANTYKI – SUSICCY, SKLEP PIOTRUŚ PAN, USŁUGI TURYSTYCZNO – PRZEWOZOWE ROBERT CABAN, SEDPOL, ARTGRAF

Nasza redakcja jest patronem medialnym tego wydarzenia.