Trudno o lepszą imprezę w regionie, w której tak wiele działoby się na niebie. Dzisiejszy Rodzinny Piknik Lotniczy, który odbył się na poradzieckim lotnisku w Chojnie dzięki Stowarzyszeniu Lotniczemu "Stratus", zapewnił mieszkańcom Chojny i okolic moc atrakcji.

 
Zawody balonowe i konkurs latawców – to przykuło uwagę licznych mieszkańców Chojny, którzy spoglądali w  niebo i podziwiali umiejętności zawodników. Powietrzna rywalizacja była bardzo zacięta, co dodawało emocji.

- Podobają mi się latawce, widać, że niektórzy włożyli mnóstwo pracy w to, by unosiły się w powietrzu. Momentami aż zazdroszczę takich umiejętności i myślę, że puszczanie latawców może być naprawdę fajną zabawą – mówi nam pani Magda, która obserwowała podniebne zmagania.

Nie brakowało również innych atrakcji. Organizatorzy zapewniali prezentację sprzętu lotniczego,   pokazy zdalnie sterowanych modeli latających, uczono również, jak konstruować balony na gorące powietrze.

Jak zwykle wiele osób przyglądało się pokazom ratowniczym. Tutaj prym wiodła Szkolna Grupa Ratownicza WOPR z Gryfina.

- To dobre, że takie imprezy się u nas odbywają, powinno się częściej robić tego typu spotkania na lotnisku, żeby wykorzystać potencjał tego miejsca. Oby częściej i więcej – komentował jeden z uczestników.