2. PZU Maraton Szczeciński startuje spod Azoty Areny o godzinie 9 rano już 26 czerwca. - To bieg dla twardzieli - mówi o tegorocznej imprezie jej dyrektor Robert Szych.


26 czerwca rusza 2. PZU Maraton Szczeciński. W tym roku hasłem przewodnim biegu jest „Podejmij wyzwanie”. - Bo nasz maraton w tym roku przebiegać będzie na dość trudnej trasie i w dość trudnych warunkach - mówi Robert Szych dyrektor imprezy. - A wszystko zaczyna się 26 czerwca 2016 r. o godzinie 9 rano.


Gdzie startujemy

Start i meta maratonu tak jak w ubiegłym roku będzie przy Azoty Arena przy ul. Szafera 3/5/7. Trasa jednak jest inna. Te 42,195 kilometry trzeba będzie przebiec ulicami miasta - jedna pętla, która obejmuje oba brzegi Szczecina i jego najpiękniejsze zakątki to m.in.: bulwary nadodrzańskie, gmach filharmonii uznany za najpiękniejszy w Europie, Zamek Książąt Pomorskich, katedra św. Jakuba, Jasne Błonia i gwiaździste śródmiejskie place, dzięki którym Szczecin zyskał miano Paryża północy.


Niespodzianki

W pakiecie startowym organizatorzy szykują niespodzianki, dla wszystkich pamiątkowe koszulki techniczne najwyższej jakości i wyjątkowe medale na mecie. Zapewniają także profesjonalną organizację i niepowtarzalną atmosferę. - Ale mamy także inną nowość 2. PZU Maratonu Szczecińskiego - zapowiada Robert Szych. - To specjalny bieg dla przedszkolaków, tzw. Kids Run, czyli bieg na 195 metrów. Chodzi nam o to, aby atmosferę biegu poczuli najmłodsi biegacze. Naturalnie będzie też bieg Fun Run (tak jak w ubiegłym roku) na dystansie 4,2 km. Aby wziąć udział w tych biegach potrzebne są wpisy na listę startową i wpisowe, czyli 10 zł za udział w biegu Kids Run i 20 zł za udział w biegu Fun Run. - Za to wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe koszulki i medale - mówi Robert Szych.


Ilu się już zapisało

W tej chwili na 2. PZU Maraton Szczeciński zapisało się już tysiąc zawodników. W tym przede wszystkim ze Szczecina, ale też z Poznania, Warszawy, Stargadu, Świnoujścia, Gdyni, Polic. W szczecińskim biegu wezmą także udział zawodnicy z Niemiec, Szwecji, Australii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Irlandii. Wystartuje 830 mężczyzn i 170 kobiet.


Druga niespodzianka

Na uczestników 2. PZU Maratonu Szczecińskiego czeka też niespodzianka w postani udziału w maratonie w Berlinie. - Chcesz pobiec w Berlinie, wystartuj w Szczecinie - zachęca Robert Szych. - Jest możliwość wygrania startu w tegorocznym berlińskim maratonie. W komplecie, oprócz pakietu startowego, jest też nocleg i dojazd do Berlina. To wielka okazja, bo listy startowe tegorocznej 43. edycji berlińskiego maratonu są już zamknięte. Pakiet, który można wygrać w Szczecinie jest więc swoistym „białym krukiem”.


Kto może startować

W maratonie prawo startu mają wyłącznie te osoby, które najpóźniej do 26 czerwca 2016 roku ukończą 18 lat. Biuro Zawodów będzie się mieścić na Azoty Arena. Tam zawodnicy otrzymują zestawy startowe zawierające m.in. numer startowy, agrafki oraz koszulkę techniczną (po zaznaczeniu i wybraniu rozmiaru), gąbkę, informator, kupon na pasta party (dodatkowo płatny z możliwością wyboru dania ) i posiłek po maratonie, oraz worek do przechowalni.