4 sierpnia odbędzie się Chojeńskie Lato Kulturalne, tym razem głównym tematem będzie teatr i dużo dobrej muzyki. Edycja pod nazwą "Bez barier", będzie okazją do poszerzenia wiedzy o teatrze, a także umożliwienie udziału w interaktywnych spektaklach plenerowych. Planowane są także animacje dla dzieci, akademia cyrkowa, gry i zabawy wakacyjne (skoki przez linę, plątanie balonów, układanie czarodziejskiej wieży, warsztaty tematyczne, itp.) proponowane działania będą inspiracją do poznania tajemnic teatru, wspólnej zabawy z rodzicami, aktorami i animatorami.  Spotkanie z teatrem będzie odbywało się w godz. 13:30 -18:00. 

W niedzielę nie zabraknie również koncertów. Na scenie zaprezentują się dwa zespoły, pierwszym z nich będzie
Cafe Jazz Trio. Jest to zespół grający klasykę Swing Jazzu. W jego skład wchodzą: Krzysztof Marek (klanret), Robert Jarzębski (gitara akustyczna), Janusz Jędrzejewski (kontrabas) oraz Ryszard Słowacki (werbel szczotki).
O godzinie 19.00 zaprezentuje się nowo powstały zespół Frut. Istnieje od pół roku i będzie to ich pierwszy wspólny koncert. W swoim repertuarze mają przygotowane covery znanych i lubianych zespołów (Bruno Mars, Coldplay, Jessi J oraz Sheryl Crow). W skład zespołu wchodzą ludzie pochodzący z Chojny, Gryfina oraz Pyrzyc.