23 i 24 bm. na scenie GDK wystąpił Teatr Bomba Bomba. Tym razem na scenie pojawiła się „Wioska cudów”, a aktorzy zaprosili swoich widzów do krainy pełnej magii.

Teatr Bomba Bomba działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie. Swój początek teatralny grupa miała w 2014 r. podczas warsztatów arte-terapeutycznych. W skład zespołu wchodzą aktorzy: Łukasz Bartoś, Grzegorz Bryn, Aleksandra Stelmaszyk, Piotr Stelmaszyk, Roman Słonina, Ewa Tarczyńska, Katarzyna Tarczyńska oraz prowadząca zespół Violina Janiszewska, która jest reżyserką „Wioski cudów”. Gościnnie w spektaklu występuje muzyk i bębniarz Krzysztof Christo Radew Dimu. Scenariusz przedstawienia podsunęło samo życie.
- Do małych miast, miasteczek i na małe wsie docierają wyszkoleni w sprzedaży niepotrzebnych i bardzo drogich rzeczy handlowcy. Pod wpływem emocji i sprawnej prezentacji ludzie często ulegają pokusie i podpisują niekorzystne dla nich umowy. Refleksja przychodzi zbyt późno i okazuje się, że latami trzeba spłacać niepotrzebny zakup. A co jeśli pieniędzy zabraknie? 
Czy pieniądze są najważniejsze, czy też nie? Czy pamiętamy jeszcze o innych wartościach? Czy można żyć bez pieniędzy? Co zrobić w sytuacji, kiedy ich zabraknie? Do tego tematu podeszliśmy metaforycznie – informuje V. Janiszewska.
W „Wiosce cudów”, która za sprawą Teatru Bomba Bomba pojawiła się na scenie Gryfińskiego Domu Kultury, snuła się niemal baśniowa opowieść o ludziach, którzy – choć zagubieni – potrafią pomóc sobie w kłopotliwej sytuacji. Z teatralnego przekazu dowiadujemy się, że bohaterowie doświadczają jeszcze innej pomocy; tajemniczej i... nie z tego świata? Aktorzy opowiadają historię w lekki i charakterystyczny dla siebie sposób. Za ich sprawą na scenie jest lirycznie i magicznie. Brawa rozlegały się w trakcie przedstawienia, a po jego zakończeniu twórcom „Wioski cudów” zgotowano gorącą owację.
Dodatkowym wydarzeniem była premiera teledysku zrealizowanego przez Szczecińskie Stowarzyszenie Kamera. Videoclip powstał do piosenki „Mgła” zespołu „Na Górze”, a obok muzyków występują aktorzy Teatru Bomba Bomba. Filmowy materiał nagrywany był w Starym Młynie w Osuchu. Kilka piosenek grupy „Na Górze” zaprezentowali na scenie młodzi aktorzy Teatru Uhuru.

Maria Piznal