Tancerze Teatru Tańca EGO VU, działającego pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury, w minioną niedzielę (1 grudnia 2019) brali udział w 13. polskich eliminacjach Międzynarodowego Festiwalu Solo Duo Dance. Eliminacje odbywały się w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu. EGO VU reprezentowali tancerze grupy repertuarowej - Ewelina Tołyż i Bartosz Wilniewicz oraz szefowa teatru tańca - Eliza Hołubowska. Ewelina i Bartosz podczas eliminacji przedstawili duet z choreografii "Niestrojenie", której autorką jest E. Hołubowska. Tancerze zachwycili publiczność i jurorów festiwalowych eliminacji.
Na scenie bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, zaprezentowano w sumie 11 choreografii. Jury w składzie Joanna Chitruszko, Anna Duda, Adam Kamiński, Marek Wieczorek, Alexey Torgunakov w obecności niezależnego obserwatora Anny Piotrowskiej, zakwalifikowało do eliminacji finałowych Solo Duo Dance Festiwal - Budapeszt 2019/2020, cztery choreografie, a wśród nich pracę gryfińskich tancerzy pt. "Niestrojenie". To niesamowite wyróżnienie dla artystów. Wieloletnie treningi, doświadczenie i oddanie swojej pasji procentuje. Tancerze w Budapeszcie zaprezentują się już na początku przyszłego roku. Pokazy finałowe odbywać się będą od 15 do 19 stycznia 2020. Prócz kwalifikacji festiwalowej Solo Duo Dance, tancerze EGO VU otrzymali także zaproszenie na Festiwal Mandala do Wrocławia oraz zaproszenie na Festiwal Kalejdoskop do Białegostoku.
Festiwal Solo Duo Dance jest międzynarodową platformą małych form tańca współczesnego, na której prezentują się tancerze i choreografowie m.in. z Węgier, Polski, Czech, Szwecji, Portugalii, Francji, Holandii, Belgii, Niemiec, Izraela, Turcji, Austrii. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2000. Od kilku lat organizowane są półfinały krajowe (Polska, Czechy, Niemcy, Węgry).
Najbliższa edycja Festiwalu, zaplanowana na styczeń 2020, odbędzie się w Mu Theatre w Budapeszcie. Rywalizować ze sobą będzie ok. 30 choreografii. Przedstawienia zostaną ocenione przez międzynarodowe jury i zakwalifikowane do wieczoru finałowego.