Wczoraj, podczas Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Tanecznych, wyłoniono trzech laureatów, którzy 3 czerwca br. reprezentować będą gryfiński powiat w eliminacjach wojewódzkich.


Nas scenie Gryfińskiego Domu Kultury wystąpiło sześć tanecznych zespołów. Trzem z nich jury przyznało tytuł laureata wraz z awansem do etapu wojewódzkiego; są to: Fajber Flex z GDK (instr. Iga Wiśniewska) za choreografię „Koleje losu”, Step by Step Pantery i Tygrysy z Fitdance Studio Gryfino (instr. Katarzyna Pawlak) za prezentację „Children” oraz młodsza grupa Teatru Tańca EGO VU z GDK (instr. Eliza Hołubowska) za autorską choreografię „Mniemanie, czyli mnie-nie-ma”. Ponadto wyróżniono zespół Flesz Dance Skip z Międzynarodowego Centrum Turystyki, Kultury i Sportu w Baniach za układ „Tęcza” (instr. Patryk Czapczyk).

Przy okazji tego przeglądu znów pojawiły się głosy sprzeciwu i zdziwienia, dotyczące zapisu w regulaminie, że: „Nie mogą brać udziału w przeglądzie zespoły, które w roku ubiegłym uzyskały tytuł Laureata w Przeglądzie Wojewódzkim.” Mogą jedynie zaprezentować się poza konkursem.

- Odbieramy to jak karę za to, że było się najlepszym – gorzko komentują instruktorzy. I nie są w takiej opinii osamotnieni.
Maria Piznal