Prawdopodobnie każdy z nich marzy by zostać światowego formatu piłkarzem. Młodym piłkarzom umożliwia to podpisana w ubiegłym roku umowa o współpracy między Morzyckiem Moryń i Fundacją Pogoń Szczecin Football Schools. Dzisiaj udaliśmy się z naszymi kamerami, aby podpatrzeć poranny trening moryńskich piłkarzy.


Jedenastu adeptów Pogoń Szczecin Football Schools z gminy Moryń odbyło dzisiaj trening na hali sportowej Zespołu Szkół w Moryniu. Ćwiczenia młodych piłkarzy rozpoczęły się o 9.30 i trwały do godz. 11.00, pod czujnym okiem szkoleniowca Macieja Ropiejko.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w treningach, w wyniku których uzyskuje się wyraźną poprawę podstawowych cech motorycznych, takich jak: siła, szybkość, wytrzymałość.

Jednak jak podkreśla trener Maciej Ropiejko najważniejsze jest to, aby dzieci w aktywny sposób spędzały wolny czas.

- Dla nas liczy się aby zaszczepić w nich miłość do sportu, w tym przypadku piłki nożnej oraz nauczyć zasad gry fair play, zdrowej rywalizacji oraz szacunku do przeciwnika - dodaje trener.

Dzisiejszy poranny trening moryńskich adeptów Pogoń Szczecin Football Schools uwieczniliśmy na fotografiach oraz krótkim filmiku, które przedstawiamy poniżej.