To pierwsza tego typu akcja, znany producent luksusowych jachtów otworzył bramy swojego zakładu. Każdy, kto chciał dowiedzieć się, jak wygląda budowa ekskluzywnych jednostek, mógł na własne oczy zobaczyć linię produkcyjną i wejść do wnętrza wykończonego jachtu. Zainteresowanie było ogromne.

Setki osób oglądały od środka zakład produkcyjny TTS w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Firma Technologie Tworzyw Sztucznych zajmuje się produkcją luksusowych jachtów. Jak dotąd wielu mieszkańców regionu o niej słyszało, ale niewielu miało okazję widzieć, jak prowadzony jest proces budowy ekskluzywnych jednostek.
- Zawsze sobie to wyobrażałem, a teraz widzę na własne oczy – mówił pan Andrzej z Nowogardu, który zakład TTS odwiedził nie tylko z ciekawości, ale przyszedł również zapytać o możliwość podjęcia pracy przy budowie jachtów. – Wszystkiego się dowiedziałem, wygląda to imponująco – dodaje.
Na Dzień Otwarty TTS przyjeżdżały całe rodziny, także uczniowie gimnazjów, którzy za kilka miesięcy będą podejmowali decyzję o wyborze kariery zawodowej. TTS oferuje możliwość nauki w zawodzie szkutnika.
Przypomnijmy, na początku roku goleniowska firma podpisała rozumienie z powiatem gryfińskim i ZSP nr 2 w Gryfinie, w gryfińskiej szkole ma powstać klasa, w której uczyć się będą przyszli szkutnicy. Praktyki zawodowe uczniowie będą odbywać właśnie w TTS.