Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju korzysta już zbardzo szybkiego łącza światłowodowego, który doprowadza do naszej placówki Internet o prędkości do 300 Mb/s. 
Orange Polska ma podłączy ponad 4,5 tys. szkół w całej Polsce do sieci światłowodowej, umożliwiając im korzystanie z szybkiego Internetu. W ten sposób operator wesprze tworzenie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która ma połączyć wszystkie szkoły w Polsce. Zgodnie z planami resortu cyfryzacji, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma zostać uruchomiona w roku szkolnym 2018/2019 i docelowo połączyć 30,5 tys. szkół w całym kraju w jedną, spójną sieć teleinformatyczną (OSE). Projekt ten dla wielu szkół, szczególnie z mniejszych ośrodków, będzie cywilizacyjną zmianą – obecnie na ok. 30 tys. placówek edukacyjnych w Polsce tylko ok. 5 tys. ma dostęp do szybkiego Internetu. Ponieważ nie da się uczyć o Internecie bez dostępu do sieci, traktujemy projekt OSE jako inwestycję w przyszłość młodego pokolenia. Dzięki temu szkoły zyskają dostęp do multimedialnych narzędzi i treści edukacyjnych. Będą też mogły wprowadzać nowe formy kształcenia.

Przedsięwzięcie pozwoli również wyrównać szanse edukacyjne uczniów w całym kraju, zwłaszcza zamieszkujących mniejsze miejscowości. Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju podjął też starania, aby także indywidualni użytkownicy mogli mieć możliwość podłączenia się do sieci światłowodowej, operatów dostępnych na naszym terenie.