Pomimo, że zmienił swoją tożsamość i miejsce pobytu wpadł w ręce policjantów Komisariatu Policji w Lipianach. Zatrzymany Gruzin od roku był poszukiwany przez lubuską policję oraz Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie za przestępstwa przeciwko mieniu.


Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lipianach ustalili, iż poszukiwany obcokrajowiec może przebywać na terenie miasta w jednym z mieszkań.

Pod wskazanym adresem policjanci zastali kilku mężczyzn narodowości gruzińskiej. Przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Szczecinie wylegitymowano i sprawdzono legalność pobytu na terenie Polski wszystkich mężczyzn. Wśród nich był poszukiwany, który okazał oryginalny paszport, jednak dane widniejące nie odpowiadały danym poszukiwanego.

- Poszukiwany mężczyzna posługujący się językiem polskim w trakcie czynności przyznał, że na terenie Gruzji zmienił dane osobowe w postaci imienia i nazwiska, następnie podał prawdziwą tożsamość - wyjaśnia sierż. szt. Marcelina Pałaszewska oficer prasowy KPP w Pyrzycach.

Zatrzymany 48-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie na ponad trzy lata do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.