„Ekstra Talent” to cykl turniejów organizowanych przez Lotto Ekstraklasę i Ministerstwo Sportu i Turystyki dla młodych piłkarzy do dwunastego roku życia. Już w najbliższy piątek szesnaście drużyn z naszego regionu będzie rywalizowało na obiektach szczecińskiej Pogoni.

Między 10 a 29 października w całej Polsce odbędzie się 16 turniejów, których gospodarzami będą kluby Ekstraklasy. W każdym weźmie udział 16 drużyn. To oznacza, że kolejne trzy tysiące dzieci dołączy do bazy młodych talentów Ekstraklasy. Uczestnicy nie tylko zmierzą się z rówieśnikami w wyjątkowym turnieju rozgrywanym na profesjonalnych obiektach. Każde dziecko przejdzie testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, które sprowadzają się do trzech ćwiczeń. Zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów i bieg wytrzymałościowy (tzw. bip-test). 

W szczecińskim turnieju wezmą udział zespoły młodzieżowe reprezentujące kluby: AP Pogoń Szczecin, Błękitni Stargard, Gavia Choszczno, Arkonia Szczecin, Chemik Gorzów, Salos Szczecin, Chemik Police, Stilon Gorzów, Akademia Reissa Szczecinek, Pomorzanin Nowogard, Pogoń Prawobrzeże, Stal Szczecin i Polonia Słubice. 

- Cieszę się, że wraz z Fundacją Ekstraklasy rozpoczynamy kolejny etap współpracy, który został przygotowany z myślą o najmłodszych. Cykl szesnastu turniejów dla dzieci poniżej dwunastego roku życia pozwoli nie tylko na aktywizację dzieci, ale również dzięki specjalnie przygotowanym testom na poszerzenie Narodowej Bazy Talentów - powiedział Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

Młodzi zawodnicy po turnieju zostali zaproszeni na oglądanie niezwykle emocjonującego pojedynku Lotto Ekstraklasy między Pogonią Szczecin a Legią Warszawa, aktualnym mistrzem Polski i uczestnikiem tegorocznej Ligi Mistrzów.

Początek turnieju zaplanowany jest na godzinę 10:00. Ekstraklasowy mecz rozpocznie się o godzinie 20:30.
Oskar Masternak