„Sztuka łączy pokolenia” - pod taką nazwą zostało zorganizowane plenerowe malowanie obrazów przez uczniów klasy VI b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni oraz mieszkańców Nadodrzańskiego Domu Seniora w Starej Rudnicy.


Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedyni z ochotą pojechali ze sztalugami, podobraziami i farbami do Domu Seniora w Starej Rudnicy, a po przygotowaniu stanowisk pracy zaprosili jego mieszkańców do wspólnego malowania.

Główną inspiracją była otaczająca ich przyroda. Każda para uczniów wraz z jednym lub dwójką seniorów malowali pejzaże, kwiaty z elementami abstrakcyjnymi. Podczas wspólnej pracy młodzież miała możliwość wysłuchania ciekawych historii z życia seniorów.

Dzieła, które powstały podczas czwartkowego pleneru są oryginalne i niepowtarzalne. Będzie je można obejrzeć na wystawie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cedyni już w czwartek 22 czerwca 2017 roku podczas obchodów 70-lecia oświaty w gminie Cedynia.

Pomysłodawcą i opiekunem akcji była pani Justyna Kozakiewicz. Jednak nie możemy zapomnieć o rodzicach uczniów, którzy również włączyli się w zorganizowanie wydarzenia.