Nie wszystkie szpitale z naszego województwa znalazły się w ministerialnej sieci szpitali. Na szczęście placówki z naszego regionu zostały uwzględnione w rządowych planach, a co za tym idzie, mogą liczyć na umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.


Szpital w Gryfinie coraz bardziej odbiega standardami od ministerialnych wymogów, na szczęście placówka znalazła się w sieci szpitali. Oznacza to, że przez najbliższe cztery lata będzie mogła liczyć na kontrakty z NFZ. Co ciekawe, władze od wielu lat zapowiadają rozbudowę, ale wiadomo już, że inwestycji nieprędko się doczekamy.

W sieci szpitali znalazła się również zadłużona placówka z Dębna.

Na liście Narodowego Funduszu Zdrowia znajduje się 29 zachodniopomorskich placówek. Do sieci weszło siedem placówek ze Szczecina, trzy z Koszalina i po jednym w: Barlinku, Białogardzie, Choszcznie, Dębnie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Nowogardzie, Połczynie, Pyrzycach, Sławnie, Stargardzie, Szczecinku, Świnoujściu i Wałczu.

Aż siedem szpitali prywatnych nie zakwalifikowało się do ministerialnego projektu. Teraz, by liczyć na kontrakty z NFZ, będą musiały startować w osobnych konkursach. Na szczęście powiatowe szpitale z naszego regionu weszły do sieci szpitali, zacznie ona działać od 1 października.

Placówki z naszego regionu, które są w sieci szpitali:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choszcznie
Szpital im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Dębnie
Szpital w Barlinku
Szpital Powiatowy w Pyrzycach
Szpital Powiatowy w Gryfinie