Matce odebrano dzieci, a prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego nieletnich. Śledczy nie informują o szczegółach, potwierdzają jedynie, że trwa postępowanie. Sprawcy grozi aż 12 lat więzienia.


Jak długo trwała gehenna dzieci? Wiadomo, że sprawa dotyczy rodziny z Choszczna. Nie można wykluczyć, że piątka dzieci była wielokrotnie wykorzystywana seksualnie. Obecnie śledczy intensywnie pracują nad rozwikłaniem sprawy.

Jak się nam udało nieoficjalnie ustalić, proceder mógł trwać przez wiele miesięcy w jednym z niewielkich mieszkań. Wykorzystywanych seksualnie mogło być pięcioro małych dzieci.

Sprawa wyszła na jaw kilka tygodni temu, matce odebrano tymczasowo dzieci, a prokurator nadzoruje śledztwo. Potwierdza to Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie:
- Prokuratura Rejonowa w Choszcznie nadzoruje śledztwo w sprawie doprowadzenia małoletnich poniżej 15 roku życia do poddania się innej czynności seksualnej. Z uwagi na dobro pokrzywdzonych nie informujemy o szczegółach sprawy – tłumaczy.

Czy sprawca był jeden? Może kilkoro? Tego nie wiadomo. Podejrzanemu za takie przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.