Sezon spławikowy dobiegł końca natomiast mocno uaktywnili się wędkarze spinningowi koła PZW Odra Chojna, którzy w niedzielę 2 października rozegrali kolejną turę zawodów z serii GP koła 2016.

Tym razem miejscem rywalizacji była rzeka Odra w miejscowości Bielinek. W niedzielny pogodny poranek o godz: 7:00 zawodnicy rozeszli się brzegami rzeki Odry w poszukiwaniu drapieżnika. Już początek zawodów pokazał, że to może być wyjątkowy dzień obfitujący w ryby.

Przypuszczenia te okazały się trafne gdyż, co pewien czas zawodnicy notowali ryby na swoim koncie. W przeciągu 5 godz. zmagań trafiały się Szczupaki, Bolenie, Okonie i wąsaty drapieżnik Sum.

Tego dnia najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Bartkowiak. który do ważenia przedstawił szczupaki o łącznej wadze 3430 g. Drugie miejsce zagwarantował Boleń o wadze 3380 g., złowiony przez Jacka Stelmacha, natomiast trzecia lokata przypadła dla Bartłomieja Grocholewskiego, który do ważenia ku zdziwieniu kolegów dostarczył Suma o wadze 3340 g.

W najbliższą niedzielę 16 października dzięki uprzejmości dzierżawcy jeziora Jelenin zawodnicy spotkają się na jeziorze Jeleńskim gdzie rozegrana zostanie IV tura zawodów spinningowych kończących zmagania Grand Prix 2016 w kole Odra Chojna.