Ponad trzy godziny trwały poszukiwania zaginionego 8 – latka, mieszkańca jednej z miejscowości na terenie powiatu pyrzyckiego . Dzięki sprawnej akcji policjantów, strażaków i mieszkańców chłopca całego i zdrowego odnaleziono niedaleko miejsca zamieszkania.

W ubiegłą niedzielę tj. 6 stycznia do pyrzyckiej jednostki Policji zgłosiła się zaniepokojona matka 8-letniego chłopca, która poinformowała o zaginięciu pierwszoklasisty. Chłopiec wykorzystując nieuwagę rodziców wyszedł z domu około godziny 21.00. Sytuacja była bardzo poważna – dziecko wyszło z domu ubrane tylko w piżamę.

Gdy tylko policjanci dowiedzieli się o zaginięciu do poszukiwań skierowano najpierw wszystkich policjantów będących w służbie. Jednocześnie do jednostki zostali wezwani w trybie alarmowym policjanci, którzy odpoczywali po służbie lub korzystali z „wolnego”. Do poszukiwań został zaangażowany przewodnik z psem tropiącym. Stały kontakt z rodziną miał policjant zespołu poszukiwań, który weryfikował wszystkie uzyskane informacje. Do poszukiwań 8 – latka zaangażowani zostali również strażacy państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej. W poszukiwaniach malca brało udział niemalże sto osób.

Mundurowi przeczesywali teren miejscowości, okoliczne pola, drogi i miejscowości w będące w pobliżu. Po trzech godzinach intensywnych poszukiwań chłopca odnaleziono pół kilometra od miejsca zamieszkania - ukrywał się w zaroślach. Na szczęście nic mu się nie stało. Dziecko po zbadaniu przez Ratownictwo Medyczne przekazano pod opiekę rodzicom.