We wtorek wieczorem na Arkonkę dotarły zamówione elementy wyposażenia miejsc do grillowania. Zostały zamontowane i mogą nich już korzystać mieszkańcy.


Pomysł na weekend


- Na prośbę użytkowników Arkonki przybyły dwa dodatkowe miejsca do grillowania, przy których ustawione są drewniane ławy i siedziska wykonane przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych - informuje Andrzej Kus, rzecznik ZUK-u. - Wcześniej miejsca zostały wyłożone kostką brukową. Koszt przygotowania terenu oraz wyposażenia wyniósł około 15 tysięcy złotych. Korzystanie z urządzeń dla użytkowników Arkonki jest bezpłatne.

Grillowiska dostępne są siedem dni w tygodniu w godzinach funkcjonowania kompleksu, od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-20:00, w pozostałe dni do 21:00.

- Należy pamiętać, by zabrać za sobą drewno, brykiet, rozpałkę - dodaje Andrzej Kus. - Prosimy również by nie łamać gałęzi drzew, a po zakończonym grillowaniu po sobie posprzątać. Wstęp na Arkonkę dla dzieci do 6 roku życia jest bezpłatny. Dzieci od 6 do 13 roku życia płacą 1 zł, bilet ulgowy kosztuje 5 zł, bilet normalny 10 zł.

Wejście nie jest ograniczone czasowo. Zachęcamy również do korzystania z dodatkowej bramki wejściowej, która znajduje się na parkingu. Czynna jest każdego dnia od godziny 10 do 14. Jest jednocześnie bramką pierwszeństwa dla osób niepełnosprawnych. Jako jedyna – z czterech - nie obsługuje płatności kartą.