Od początku października trwa kampania przygotowana dla szczecińskich firm, które szukają kadr. Poszukiwani są specjaliści z sektora IT, księgowości, finansów oraz pracownicy specjalizujący się w obsłudze klienta. Szczecin szuka pracowników w Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Koszalinie, a także w naszym regionie: od Gryfina po Pyrzyce, Barlinek, Myślibórz i Choszczno.


Szukasz jej? A ona jest … no właśnie, gdzie? Praca jest w Szczecinie, a międzynarodowe firmy mają wyjątkowo bogatą ofertę dla osób poszukujących stabilnego zatrudnienia. Szukasz jej? (pracy – przyp. redakcji). A może szukasz jego? (rozwoju kariery – przyp. redakcji). Takie teasery pojawiły się w różnych miejscach naszego województwa, a nawet poza Pomorzem Zachodnim. Co się za nimi kryje? Kampania promująca Szczecina jako miasta stawiającego na rozwój technologii oraz 11 szczecińskich firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.
Kampania promocyjna prowadzona jest pod hasłem #MoveToSzczecin. Pokazuje miasto jako miejsce idealne do życia i rozwijania kariery zawodowej. Szczecin podkreśla w swojej kampanii wszystko to, co zachwyca, nie tylko turystów, ale również mieszkańców miasta. Postęp, jaki dokonał się w ostatnich latach w stolicy Pomorza Zachodniego jest ogromny, począwszy od zagadnień związanych z kulturą i rozrywką, a skończywszy na rozwoju infrastruktury, która ułatwia komunikację. Nowoczesność zarządzania została zauważona i doceniona przez wiele firm światowego formatu, które właśnie Szczecin wybrały jako bazę dla swojego personelu. Rozwój technologii, przedsiębiorczości jest znaczącym elementem rozwoju miasta, a co za tym idzie, świetnych ofert na rynku pracy.
Szczecińskie firmy w swojej kampanii reklamowej kuszą ofertami. Pod hasłem „Jest praca w mieście napędzanym technologią. Szczecińskie firmy rekrutują” kryje się ponad 100 ofert zatrudnienia w nowoczesnych centrach usług (SSC, BPO, ITO). Arvato Bertelsmann, Asseco Data Systems, brightOne, Coloplast, Convergys, Dansk Supermarked, DGS, GlobalLogic, Mobica, Metro Services, UniCredit Business Integrated Solutions. To znane w świecie marki i uznani pracodawcy. Każdy, kto zdecyduje się z nimi współpracować, może liczyć nie tylko na atrakcyjne warunki pracy, ale również na konkurencyjne wynagrodzenie i szansę zawodowego rozwoju, a także dodatkowe benefity (np. prywatna opieka medyczna, pakiet relokacyjny). O pracę mogą ubiegać się wszyscy, którzy chcą pracować w takich dziedzinach jak IT, administracja, finanse i księgowość, a także obsługa klienta i produkcja. Firmy zatrudniają zarówno pracowników z doświadczeniem, jak i absolwentów szkół, którzy swoją zawodową przygodę dopiero zaczynają.

Miasto, które porusza

Na stronie kampanii www.movetoszczecin.pl i fanpage’u na Facebooku www.facebook.com/MoveToSzczecin można poznać nie tylko oferty pracy, ale również atuty, jakie kryje w sobie miasto. Porusza zarówno emocje, poprzez bogatą ofertę kulturalną, jak i ciało, dzięki szerokim możliwościom rekreacyjnym (#OnTheMove). Kampania jest połączeniem tego wszystkiego, co Szczecin oferuje mieszkańcom. Ma również pokazać możliwości wsparcia ze strony miasta, które realizowane jest w postaci programów: Dom dla Absolwenta i Dom dla Studenta oraz zaprezentować firmy z sektora BPO, SSC, ITO, w których w ciągu najbliższych 2 lat powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracy. Nie ma wątpliwości, że Szczecin jest miastem, które w ostatnim czasie rozwija się niezwykle szybko, jeśli chodzi o rynek pracy. Dodatkowo idą za tym inwestycje, które ułatwiają relokację – a więc wsparcie dla tych, którzy zdecydują się zamieszkać w stolicy Pomorza Zachodniego.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.movetoszczecin.pl