Szok! Syn policjanta zajmującego ważne, kierownicze stanowisko w gryfińskiej komendzie, został zatrzymany w związku z przestępstwem narkotykowym. Fakt prowadzonego śledztwa potwierdza rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej. Śledztwo może być rozszerzone o kolejne osoby.

Do zatrzymania mężczyzny doszło we wrześniu, wówczas do akcji wkroczyli policjanci zajmujący się m.in. przestępczością kryminalną. Jak się dowiadujemy, zatrzymany został syn ważnego policjanta, funkcjonariusza zajmującego kierownicze stanowisko w gryfińskiej komendzie policji.
Oficer prasowy KPP Gryfino, Bogumił Prostak przyznaje, że doszło do zdarzenia, ale nie udziela szerszych informacji o prowadzonym postępowaniu, odsyła nas do prokuratury. Wyjaśnia jedynie, że nie ma podstaw, by sądzić, że policjant mógł mieć jakąkolwiek wiedzę o działalności syna.
Prokurator Rejonowy w Gryfinie, Radosław Grabusiński również potwierdza fakt zatrzymania podejrzanego, ale od razu wyjaśnia, że miejscowa prokuratura złożyła wniosek o wyłączenie się z tego postępowania.
- To rutynowe działanie, nie chcemy, by ktokolwiek zarzucał nam stronniczość – tłumaczy.
Damian Kordykiewicz, rzecznik prasowy szczecińskiej Prokuratury Okręgowej potwierdza, że przeciwko zatrzymanemu mężczyźnie prowadzone jest śledztwo.
- Chodzi o przestępstwo narkotykowe. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty, pierwszy w związku z posiadaniem niedozwolonych środków, drugi w związku z nieodpłatnym udzielaniu narkotyków – informuje.
Zapewnia, że fakt, iż ojciec zatrzymanego jest policjantem, nie będzie miało znaczenia dla sprawy. Wiemy też, że śledztwo przekazane zostało Prokuraturze Rejonowej Szczecin-Śródmieście.
Czy prokuratura będzie prowadziła odrębne postępowanie wyjaśniające przeciwko policjantowi?
- W trakcie śledztwa będziemy weryfikowali wszystkie informacje, oskarżeniem mogą zostać objęte wszystkie osoby, które współdziałały z oskarżonym – mówi Kordykiewicz.