W ostatnim czasie na terenie gminy Chojna doszło do kilku zatrzymań w związku z popełnionymi przestępstwami narkotykowymi. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w piątek 19 stycznia br. na ulicy Kusocińskiego w Chojnie, gdzie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Jak wynika z naszych ustaleń Prokurator nadzoruje postępowanie przeciwko trzem podejrzanym. Według niepotwierdzonych informacji, w sprawę zamieszany jest także syn chojeńskiego policjanta. 


Z informacji udzielonych naszej redakcji w sobotę przez oficera prasowego KPP w Gryfinie, asp.sztab. Grzegorza Klimka wiemy, że w piątkowy wieczór doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn na ulicy Kusocińskiego w Chojnie, u których znaleziono pocisk do pistoletu kaliber 9 mm i znaczne ilości środków odurzających w postaci amfetaminy, marihuany i tabletek ecstasy. Rzecznik w dniu dzisiejszym nie udziela jednak szerszych informacji o prowadzonym postępowaniu i odsyła nas do prokuratury, która nadzoruje sprawę.

Według zdobytych przez nas lecz niepotwierdzonych informacji wynika, że po złożeniu wyjaśnień przez podejrzanych, doszło do kolejnych zatrzymań w sprawie, w którą prawdopodobnie zamieszany jest także syn jednego z funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chojnie.

Rzecznik prasowy szczecińskiej Prokuratury Okręgowej potwierdza, że Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzoruje postępowanie przeciwko trzem podejrzanym, jednak nie udziela informacji na temat szczegółów związanych z osobami występującymi w tym śledztwie, w tym również tymi, które mają w sprawie status podejrzanych.

- Przestępstwa, które się zarzuca podejrzanym są związane m.in. z przestępczością o charakterze narkotykowej i są to czyny związane z udzielaniem środków odurzających - wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją prokurator Joanna Biranowska-Sochalska. - Wobec wszystkich podejrzanych osób Prokurator skierował do Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania - dodaje rzecznik.

Jak udało nam się ustalić, wczoraj po południu w Sądzie Rejonowym w Gryfinie odbyło się posiedzenie Sądu w sprawie zastosowania środków zapobiegawczych wobec zatrzymanych mężczyzn w związku z przestępczością narkotykową.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora, w związku z powyższym wobec wszystkich trzech zatrzymanych został zastosowany tymczasowy areszt. Prokuratura nie udziela jednak informacji odnośnie zarzutów stawianych podejrzanym. Obecnie trwa gromadzenie materiału dowodowego w sprawie.