Sukcesywnie spełniają swoje marzenia i pną się na szczyty muzycznej kariery. Chojeńskie wokalistki oraz podopieczne CK w Chojnie wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Dzieci Kwiaty" w Legnicy. Dzięki umiejętnościom wokalnym o przegranej nie było mowy.


W I edycji Festiwalu "Dzieci Kwiaty", który odbył się w Legnicy wzięło udział ponad 50 uczestników z całej Polski. Wokaliści wystąpili w dwóch kategoriach – Junior i Otwarta 16+. W pierwszej z kategorii wystąpiły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat, w drugiej młodzież starsza i dorośli.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Podczas festiwalu królowały przeboje The Beatles, Janis Joplin, Anny Jantar, Arethy Franklin czy Czesława Niemena. Najlepsi wykonawcy wystąpili na koncercie finałowym o godzinie 18.00, na którym gościli władze miasta, władze instytucji kulturalnych oraz przybyli goście.

Uczestników oceniało niezależne jury w składzie: Paulina Kujawska - wokalistka, nauczyciel i trener wokalny, instruktor i mentor techniki MIX Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Śpiewu Techniką Mix (IVTOM „International Voice Teachers of Mix”), Magda Zguda - doskonała wokalistka, która obecnie występuje w zespole Sumptuastic oraz Adela Warać - konferansjerka.

W kategorii Junior swój talent wokalny zaprezentowały podopieczne CK w Chojnie: Wanesa Adamska, Martyna Bartosewicz i Aleksandra Pietrucha. Wokalistki wyróżniały się umiejętnościami wokalnymi, doborem repertuaru i ciekawymi strojami, co przełożyło się na ocenę jurorów:

I miejsce - Wanesa Adamska z piosenką "Something's Got a Hold on Me",
III miejsce - Martyna Bartosewicz z piosenką "I Say a Little Prayer",
wyróżnienie - trio w składzie Aleksandra Pietrucha, Martyna Bartosewicz i Wanesa Adamksa z piosenką "Think".

Ostatnim akcentem I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Dzieci Kwiaty" było wspólne wykonanie piosenki finałowej zespołu The Beatles pt."Here Come the Sun". Był to dzień pełen muzyki, pozytywnej atmosfery i występów pośród utalentowanych wokalistów.