W sobotę (10.08) delegacja Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego uczestniczyła w obchodach 70- lecia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 

Członkowie Stowarzyszenia mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym festynie, który został zorganizowany na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Okazja bardzo ważna bo obchody 70- lecia WSPR Szczecin. Na miejscu znaleźć było można wiele atrakcji m. in. animacje i zabawy dla dzieci, wystawa archiwalnych zdjęć Pogotowia sprzed lat, darmowe badania ciśnienia, poziomu glukozy, tętna oraz saturacji.

Ciekawą atrakcją była karetka Escape Room, w której ukryte były zagadki związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Do dyspozycji była karetka pogotowia, wóz straży pożarnej oraz radiowóz policji, w których można było usiąść oraz obejrzeć sprzęt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się symulacje najczęściej spotykanych wypadków i urazów oraz pokazy pierwszej pomocy omawiane na żywo do mikrofonu.

Dodatkowo można było skorzystać z zamków dmuchanych, konkursów dla dzieci czy plansz do robienia pamiątkowych zdjęć. Jak na urodziny przystało na festynie znalazł się ogromny tort dla wszystkich gości.

Dla naszego Stowarzyszenia była to również okazja spotkania się z Panią rzecznik WSPR Szczecin, z którą na co dzień współpracujemy. Dla przypomnienia współpraca pomiędzy naszym Stowarzyszeniem, a WSPR Szczecin została nawiązana 20 lutego br.

Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę. Wszystkim pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego życzymy wszystkiego co najlepsze i kolejnych pięknych jubileuszy.