W sobotę (24.08) w Lipianach odbył się festyn z okazji 760 urodzin miasta Lipiany. Organizatorzy zadbali o to aby nikt się nie nudził i mógł skorzystać z wielu ciekawych atrakcji. Jednym słowem dla każdego coś miłego.

Na stanowisku Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego można było skorzystać z wielu przygotowanych przez członków Stowarzyszenia atrakcji. Dzieci mogły nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w praktyczny sposób sprawdzić swoje umiejętności na fantomie szkoleniowym, zagrać w grę wielkoformatową ,,Działam i żyję bezpiecznie" naszego autorstwa, zgrać w grę ,,Memory - znaki drogowe" czy usiąść przy stoliku i pokolorować przygotowane kolorowanki.

Razem z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lipianach przeprowadziliśmy krótki instruktarz pierwszej pomocy, a następnie druhny i druhowie z OSP Lipiany zorganizowali strażacki tor przeszkód dla dzieci.

Podczas festynu spotkaliśmy naszych przesympatycznych przyjaciół z Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Przelewicach. Na stanowisku Przelewice znaleźć można było wiele ciekawych przedmiotów w tym pamiątkowe przypinki z Lipian.