W piątek 25 maja br. samorządowcy z naszego regionu na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy wzięli udział w spotkaniu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.


- Służba społeczeństwu to istota samorządu; trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę - podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z samorządowcami.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, przedstawiciele chojeńskiego samorządu, jak również sołtys Lisiego Pola Maciej Lisiecki oraz sołtys Kamiennego Jazu Janusz Grabczak. Na ręce Prezydenta, Andrzej Salwa przekazał pamiątkowy album z wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w gminie Mieszkowice.

Prezydent zwrócił się do zgromadzonych samorządowców, aby włączyli się w ideę referendum konsultacyjnego w sprawie zmiany Konstytucji RP.

Podczas uroczystości Andrzej Duda nadał także odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Dzień Samorządu Terytorialnego - obchodzony 27 maja - został ustanowiony przez Sejm RP (uchwałą z 29 czerwca 2000 roku) dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.