Dzieci z Bajkowego Przedszkola w Chojnie uroczyście uczciły Święto Flagi. Z tej okazji przedszkolaki w poniedziałek 30 kwietnia br., ubrane w barwy narodowe, maszerując dumnie ulicami Chojny z flagą w ręku tłumnie stawiły się w Centrum Kultury, gdzie rozpoczęły świętowanie.


- Dzień Flagi zorganizowaliśmy po raz drugi i był on dla naszych przedszkolaków wielkim wydarzeniem, do którego przygotowywały się od blisko miesiąca czasu - informuje w rozmowie z naszym redaktorem Anna Skiba z Bajkowego Przedszkola w Chojnie. 

Jak mówi Pani Anna, główną atrakcją poniedziałkowych obchodów Dnia Flagi był występ na deskach sali widowiskowej Centrum Kultury w Chojnie Zespołu Pieśni i Tańca Pyrzyce.

Swoim przygotowaniem recytatorskim, muzycznym oraz tanecznym pochwaliły się również chojeńskie przedszkolaki, mówiąc patriotyczne wierszyki bądź przedstawiając krakowiaka, maryneczkę i kujawiaka. Na scenie zaprezentowały się także Hania Ferfet oraz Hania Derleta, uzdolnione wokalnie absolwentki Bajkowego Przedszkola w Chojnie.

W wydarzeniu udział wzięły dzieci ze wszystkich dziesięciu grup Bajkowego Przedszkola w Chojnie. Nie zabrakło również rodziców, zaproszonych gości oraz przedstawicieli władz gminnych w osobie burmistrza Chojny, Adama Fedorowicza.

Poniżej przedstawiamy Państwu filmik z przemarszu przedszkolaków ulicami Chojny.