We wspaniałej, ciepłej, rodzinnej atmosferze 16 września w Szkole Podstawowej w Piasku świętowano 10-lecie nadania imienia Leśników Polskich.

Dopisali uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a co najważniejsze - pogoda. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 11.00 przemówieniem pani dyrektor Grażyny Fedorowicz. Po jej wystąpieniu głos zabrali między innymi Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - Andrzej Szelążek, Nadleśniczowie Nadleśnictwa Chojna i Mieszkowice, Przewodniczący Rady Miejskiej, a także Burmistrz Cedyni - Adam Zarzycki.

Część oficjalną uświetniły występy dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I, które przygotowały montaż słowno-muzyczny o tematyce jesiennej, a także spektakl pt. “Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klas starszych. Oba występy wywołały zachwyt a niejednokrotnie również salwy śmiechu, w szczególności gościom podobała się postać wilka, w którego wcielił się Adam Tyrpa z klasy 6.

Po wspaniałych występach wszyscy zgromadzeni poczęstowali się tortem wykonanym specjalnie na tę okazję przez jedną z mam i przeszli do sal, w których znajdowały się wystawy prac uczniowskich pt. "Drugie życie śmieci" i "Gród średniowieczny". Na korytarzu szkolnym wystawione były również kroniki szkolne i zaprezentowano rysunki uczennicy klasy 8 - Julii Moniak. Na podsumowanie części oficjalnej goście obejrzeli film ukazujący 10 ostatnich lat istnienia placówki. Po nim wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który serwowali rodzice. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś dobrego, bo każda klasa włożyła wiele serca w przygotowanie dań na ten wyjątkowy czas.

Najwięcej atrakcji w tym dniu oczywiście czekało na uczniów, którzy mogli wziąć udział w pokazie naukowym Szalonego Profesora, obserwować zamrażanie przedmiotów w ciekłym azocie i doświadczać podpalenia metanem, oczywiście wszystko to pod ścisłym nadzorem osób dorosłych, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Dzieci mogły także poskakać na dmuchanych zamkach, pobawić się z animatorką zabaw, zrobić zdjęcie z Pszczółką Mają, pomalować swoje twarze, zrobić tatuaż czy wpleść we włosy kolorowe warkoczyki. Świetną pamiątką dla wszystkich była również możliwość wykonania zdjęcia w fotobudce.

Szczególne podziękowania należą się w tym miejscu Radzie Rodziców i wszystkim Rodzicom oraz Sponsorom, którzy dzięki swym hojnym sercom pomogli nam zorganizować to święto. Wyjątkowe podziękowania należą się również Dzieciom, bez których uśmiechów organizacja tego święta nie byłaby tak przyjemna.