Społeczność naszego regionu pokazała, że patriotyzm nie jest dla niej tylko pustym hasłem. Mieszkańcy Cedyni, Chojny i Mieszkowic wyszli na ulice, aby wziąć udział w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3. Maja.

A o to, jak dzisiejsze święto było obchodzone w wyżej wymienionych miastach.

Cedynia – o godzinie 11:30 w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Cedyni miała miejsce msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie mieszkańcy tej że miejscowości o godzinie 12:30 wzięli udział w kameralnym koncercie duetu Con Fuoco.

Chojna – uroczystości w intencji Ojczyzny rozpoczęły się o godzinie 11:00 od mszy św. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie. Kolejnym etapem obchodów były uroczystości na placu Konstytucji 3 Maja, w których udział brali Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Burmistrz Chojny Adam Fedorowicz, przedstawiciele szkół oraz Centrum Kultury w Chojnie, OSP Chojna i OSP Lisie Pole. Zwieńczeniem obchodów święta na placu zielonym przed ratuszem, był pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej oraz występ wokalistów. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, które mogły bawić się na dmuchanych zamkach oraz pomalować swoje twarze. Obchody poprowadził Dyrektor CK w Chojnie Barbara Andrzejczyk.

Mieszkowice - uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, po której nastąpił przemarsz pod pomnik Mieszka I-go. Główna część obchodów odbyła się na Placu Wolności z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego z 5 Pułku Inżynieryjnego im. Ignacego Prądzyńskiego z Podjuch. W trakcie uroczystości odbyła się defilada oraz apel ku pamięci z salwą honorową. W trakcie obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa rozda przybyłym osobom biało czerwone symbole, chorągiewki, szaliki oraz flagi.

Poniżej przedstawiamy Państwu fotorelację.