Miasto Dębno zaprasza na uroczyste obchody 450-lecia. Przygotowano mnóstwo wydarzeń, podczas  których będą wspomnienia historyczne miasta, wystawy, konkursy, konferencja, korowód, spektakl laserowy, koncerty, wręczenie wyróżnień, turniej, bieg, czy żywe lekcje historii.
24 września Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Dębnie dokona odsłonięcie Kamienia z tablicą pamiątkową dedykowaną Ludziom Oświaty w Mieście i Gminie Dębno. Uroczystości odbędą się przy bibliotece w Dębnie.
Już można odwiedzać wystawę „Katarzyna Brunszwicka Ambasadorka Dębna" w miejskiej bibliotece. Na Arenie UKS Dębno 2 października odbędzie się turniej sportowy. Miasto zostanie uroczyście udekorowane, powstanie flaga Dębna rysowana kredą.  Można wziąć udział w rajdzie z Markiem Schillerem, obejrzeć film „Gmina Dębno w kadrze". Przedszkolaki i uczniowie zmierzą się w konkursach na temat Dębna. Odbędzie się żywa lekcja historii, którą poprowadzą pierwsi mieszkańcy Dębna. Upamiętniony zostanie Adam Jakuszko i pracownicy NZPOW. DOK rozpocznie Inaugurację Roku Kulturalnego.

9 października podczas konferencji w bibliotece Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne „Terra Incognita” z Chojny zaprezentuje publikację „Studia i szkice z dziejów Dębna". Kulminacją obchodów będzie korowód historyczny z założycielami miasta: Katarzyną Brunszwicką i Janem z Kostrzyna. Zapraszamy mieszkańców do przebrania się w strój z dowolnej epoki i włączenie się w obchody. Na placu Konstytucji 3 Maja tańce z różnych epok zaprezentują Zespół „Mali Cychrowiacy” i Zespół „KEEP”. Dla mieszkańców przygotowany zostanie tort urodzinowy i ciepła zupa. Historię miasta przedstawimy w spektaklu laserowym.
10 października świętowanie rozpoczniemy  sportowym akcentem – biegiem na 10 km. Podczas sesji nadzwyczajnej wyróżnimy zasłużonych dla Miasta i Gminy Dębno oraz wręczymy Złote Dęby 2020. Będzie można też usłyszeć koncert Kuby Waszczeniuka z zespołem (dębnianin, pierwszy trębacz, solista Sinfonia Varsovia). Na zakończenie dnia zapraszamy na mszę św.  w intencji mieszkańców oraz koncert chóru akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
13 października w bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Józefem Piątkowskim i promocja broszury pt. Katarzyna Brunszwicka „Mutter Käthe” 1516-1574. Pierwsza Dama Nowej Marchii. Kronika życia Daty-Liczby-Fakty.
Szczegółowy harmonogram pod linkiem https://debno.pl/strona/menu/226_450_lat_debna i na plakacie
Patronat medialny TVP 3 Szczecin. Impreza organizowana w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2021.
Plakat uroczystości. Pełny opis w informacji i na stronie https://debno.pl/strona/menu/226_450_lat_debna