W minioną środę (14 bm.) już po raz siedemnasty odbyła się charytatywna impreza pn. „Podarujmy im trochę świata!”, organizowana przez Koło TPD przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Nowym Czarnowie.


Świetna zabawa i szlachetny cel to atuty tej znakomitej imprezy, której grono sympatyków rośnie od siedemnastu lat. Wczoraj, w kulminacyjnym momencie wydarzenia, zabrakło miejsc siedzących w zaprzyjaźnionym gryfińskim pubie „Wrota do sławy” (popularnie zwanym „U Suszka”), gdzie odbywała się charytatywna impreza. W koncercie wystąpili: Roman Krzak, aktorzy Grupy Teatralnej „Gliptykos”, Boomcyk, AIA Sisters, Ad Hoc. Lokalni artyści popularnymi przebojami zachęcali publiczność do wspólnego śpiewania. Imprezie towarzyszyła wystawka fotograficzna pn. „Nasze dzieciaki w obiektywie”. Łącznie – z datków do puszki, licytacji prac plastycznych wykonanych w pracowniach Gryfińskiego Domu Kultury, zakupionych losów, z których każdy wygrywał, oraz smacznych przekąsek „za grosik” – uzyskano w tym roku ponad trzy tys. zł. Dochód ten tradycyjnie przeznaczony zostanie na kolejne wyprawy turystyczne i rekreacyjne podopiecznych placówki.

Dobroczynna akcja, podczas której uczestnicy bawiąc się, pomagają dzieciom, to znakomity sposób na łączenie przyjemnego z pożytecznym. Brawa dla Jolanty Romanowskiej, pomysłodawczyni tej imprezy i nieprzerwanie koordynującej ją od siedemnastu lat.
Maria Piznal