W miniony weekend Wiktoria Taracińska z Dębna wzięła udział w 26. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Wystąpiła solo oraz z Trio W.A.M. Indywidualnie udało jej się osiągnąć ogromny sukces, zajmując drugie miejsce. 
W finale w Będzienie udział wzięło 141 solistów, chórów i zespołów, którzy wyłonieni zostali z eliminacji prowadzonych w Polsce oraz na Białorusi, Ukrainie i Litwie. W sumie w zeszłorocznych przesłuchaniach w sumie wzięło udział 1675 uczestników. Do Będzina przyjechali więc najlepsi.
W jury zasiedli profesorowie akademii muzycznych – Ewa Biegas (przewodnicząca), Teresa Krasowska i ks. Paweł Sobierajski. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem księdza biskupa Grzegorza Kaszaka, marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskego oraz prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego i starosty będzińskiego Sebastiana Szaleńca.
Wiktoria jest uczennicą szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie. Swój warsztat wokalny doskonali w Prywatnej Szkole Muzycznej Michała Sobczyńskiego w Kostrzynie nad Odrą. Warto dodać, że wyróżnienie w kategorii zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne zdobył zespół „TuLipiany”, który kwalifikacje do konkursu otrzymał w Dębnie.