Drugie miejsce w kategorii zespołów zdobyli podczas Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Gorzowie Wielkopolskim sygnaliści ze Szkoły Podstawowej w Piasku. To wielki sukces uczniów zważywszy na fakt, że był to ich debiut na tego typu festiwalu. 


13 maja 2017 roku sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku wzięło udział w XIV Lubuskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Gorzowie Wielkopolskim. W festiwalu zaprezentowało się ponad 70 uczestników z czterech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.

Marika Balcer (kl. III), Martyna Koster (kl. IV), Wioleta Trochimiuk, Marcin Głowniak, Kamil Sakwa i Jakub Kowalewski (z kl. VI) zajęli wysokie - II miejsce w kategorii zespołów, zdobywając 173 punkty na 210 możliwych.

To duży sukces zespołu prowadzonego przez panów Marcina Walkowiaka oraz Michała Kotowicza, zważywszy na fakt, iż był to debiut naszych sygnalistów. Po występie uczestnicy przesłuchania mogli obejrzeć pokaz psów myśliwskich, wysłuchać opowieści o ptakach łowczych na przykładzie sokoła, podziwiać zgromadzone okazy poroża jeleni oraz wysłuchać odgłosów wydawanych przez jelenie w czasie rykowiska.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Zadowoleni z wyników konkursu pełni wrażeń wrócili do domów, gdzie już zbierają siły na kolejny występ. Uczniowie będą reprezentować szkołę już 20 maja na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju – Zamku, podczas XXIII Wielkopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich, który odbędzie się w ramach XXIII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej.