Zespół Sygnalistów ze Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Piasku już po raz drugi wziął udział w Lubuskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Przegląd zespołów odbył się w sobotę 12 maja w Gorzowie Wielkopolskim. To była już XV. edycja tego konkursu.


W festiwalu wzięło udział 14 zespołów i 79 sygnalistów. Zespół Sygnalistów z Piasku w składzie: Marika Balcer (kl. IV), Martyna Koster (kl. V), Wioleta Trochimiuk, Marcin Głowniak, Kamil Sakwa oraz Jakub Kowalewski (z kl. VII) zaprezentował swoje umiejętności w kategoriach zespołowych oraz solowych. Nasi reprezentanci zdobyli wysokie II miejsce w klasie D i III miejsce w klasie C w kategorii zespołów. Ponadto Marika Balcer uzyskała II miejsce, zaś Martyna Koster zajęła miejsce III w klasie D. To duży sukces zespołu prowadzonego przez panów Marcina Walkowiaka oraz Michała Kotowicza.

Po występie uczestnicy przesłuchania mogli obejrzeć wystawę kolekcjonerską z okazji 95-lecia Polskiego Związku Łowieckiego, pokaz sokolniczy, pokazy psów myśliwskich oraz wystawę biżuterii. Atrakcji nie brakowało, pogoda również dopisywała. Uczestnicy zadowoleni ze swych osiągnięć już szlifują swe umiejętności na kolejny konkurs, który już w najbliższą sobotę. Sygnalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.