Sukcesem zakończyła się dwudniowa akcja poszukiwawcza zaginionego, 85 letniego mieszkańca Gryfina. Do udziału w działaniach poszukiwawczych za zaginionym mężczyzną zaangażowano znaczne siły, zarówno pod względem osobowym, jak i technicznym.


Dwa dni trwały poszukiwania zaginionego gryfinianina. Oprócz ogromnego zaangażowania policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i miejscowych strażaków nieocenionego wsparcia udzielili strażacy ochotnicy z Sekcji Poszukiwawczej OSP Wołczkowo. Do poszukiwań włączono śmigłowiec policyjny, quad ułatwiający poszukiwania w trudnym terenie, a także psy policyjne i psy ratownicze.

Poszukiwania nie należały do łatwych, działaniami objęto bowiem znaczny obszar miasta, w szczególności rejony trudno dostępne. W ciągu dwóch ostatnich dni można było dostrzec wzmożone współdziałanie służb ratowniczych na terenie miasta.

Sukces nadszedł niespodziewanie. Wśród osób biorących udział w działaniach pomału gasła nadzieja na odnalezienie Pana Zbigniewa, gdy nagle około godz. 21.00 wszystkich dobiegła wspaniała wiadomość. Odnaleziono poszukiwanego. Mężczyzna został znaleziony w zaroślach w pobliżu torowiska. W chwili odnalezienia nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, jednak był komunikatywny. Wspólnymi siłami został zabezpieczony i przetransportowany w rejon bardziej dostępny, dokąd wezwano służby medyczne, które objęły odnalezionego opieką medyczną. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, a służby ratownicze, pomimo olbrzymiego zmęczenia, mogły cieszyć się z dużego sukcesu.