W dniach 29 - 31 lipca 2016r. na Zatoce Puckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Polski w klasie Omega o Puchar Juliusza Sieradzkiego, konstruktora Omegi.


Klasa Omega jest klasą narodową wykorzystywaną do szkolenia dzieci i młodzieży na stopnie żeglarskie, od szeregu lat rozwija się jako klasa regatowa.Warunki były trudne, wiał zmienny wiatr o zróżnicowanej sile, co od załóg wymagało wiele czujności i sprytu.

W tych trudnych warunkach bardzo dobrze zaprezentowała się załoga Janusza Zimera z Iwoną i Łukaszem Nykiel zdobywając brązowy medal w klasie Omega Standard.

Złoty medal zdobyła załoga Romualda Knasieckiego z Martyną i Sebastianem Knasieckim z Vikingu Człuchów.


Miejsca pozostałych myśliborskich załóg:

19 miejsce załoga Adama Pachowicz z Leszkiem Jagusiakiem i Bogusławem Patrosiem, 26 miejsce załoga Jana Witkowskiego z Marianem Żukiem, i Joanną Tyczka.


W klasie Omega Sport złoty medal zdobyła załoga Kamila Ortyla z Markiem Gozłowskim i Robertem Zawiadowiczem z Vector Sails Gdańsk.

Miejsca myśliborzan: 6 miejsce załoga Mirosława Misiaszka z Łukaszem Gogojewiczem i Jackiem Kurkiem, 9 miejsce Andrzej Szynkiewicz z Markiem Żurawskim i Markiem Chruścielem, 16 miejsce Dariusz Żurawski z Jerzym Szpitem i Jarosławem Kalinowskim,


Organizatorem regat był Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski i Polskie Stowarzyszenie Klasy Omega.